Koşukavak Ortaköy Yol Bakım Ve Onarım Çalışmaları YapılacakDevlet Krumovgrad (Koşukavak)-İvaylovgrad (Ortaköy) yolunun onarımı için 22 milyon leva bütçe ayırdı. Tomruk yüklü TIR’lar asfalta büyük hasar verdi ve yolu kullanan onlarca otomobilin zarar görmesine yol açtı.

Koşukavak-İvaylovgrad yolu onarılacak 


Kırcaali İl Karayolları Müdürlüğü, sorunun çözümü için Yol Altyapı Ajansından (APİ) finansman sağlanmasını talep etti. Proje kapsamında Momçilgrad (Mestanlı)-Krumovgrad ve Krumovgrad-İvaylovgrad yollarında toplam 32 km’lik kesim onarılacak ve yeniden asfaltlanacak. Projenin ilk aşamasında Krumovgrad kasabasından önceki yolun 6 km’lik kesiminde yapılacak onarım ve asfalt yenileme çalışmalarından başka iki istinat duvarı da inşa edilecek. İvaylovgrad istikametindeki yolun 26 km’lik bir kesimi ise yeniden asfaltlanacak. 

Kırcaali Valisi Nikola Çanev, “Yol, çok kötü durumda. Genel onarım yapılması ve imkan olan kesimlerde asfalt yenileme çalışması yapılması icap eder. Onarım ve yenileme çalışmalarının 2018 yılının sonuna kadar tamamlanmasını bekliyorum” diye ifade etti. 

Koşukavak Ortaköy Yol Bakım Ve Onarım Çalışmaları Yapılacak Koşukavak Ortaköy Yol Bakım Ve Onarım Çalışmaları Yapılacak Reviewed by Koşukavak-Krumovgrad on 3.8.17 Rating: 5
  

Hiç yorum yok

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakın!

Bu siteyi reklam engelleyicinizin beyaz listesine ekleyerek bize destek vermiş olursunuz.

Teşekkürler

×
Yandex.Metrica